topinka s fetou

Naše topinka

Hezkou sobotu! Jsme s Terkou na prázdninách v New Yorku a málem jsme zapomněly přidat nový recept. Dneska mám pro vás naši momentálně nejoblíbenější topinku. Vždycky když si s Tomášem chceme dát jen rychlou večeři, tohle je jasná favoritka. Taky si ji bereme s sebou na každý výlet na naši rybářskou chatičku nebo na túru. Takže jestli se chystáte na piknik nebo na chatu, sbalte si s sebou tuhle skvělou dobrotu!

Na 2 porce
Doba přípravy: 10 minut

4 topinky
2 hrstě rajčátek
1 lžíce vypeckovaných oliv
1 lžíce kapary
1 menší červená cibule
2-3 lžíce olivového oleje
trochu citrónové šťávy
pár lístků bazalky
sůl a čerstvě mletý pepř
200 g ovčího sýru feta

1. Nejdříve si do misky nakrájím rajčátka na polovinu, přidám olivy, kapary a na plátky nakrájenou cibuli. Zakápnu olivovým olejem, citronovou šťávou, přidám natrhanou bazalku, sůl a čerstvě mletý pepř a vše opatrně promnu mezi prsty.

2. Chleba si opeču v troubě nebo v toustovači. Topinky lehce pokapu olivovým olejem, narovnám na ně na tenko nakrájené plátky fety a jemně je pokapu olivovým olejem. Navrch pak naskládám část směsi z rajčátek a oliv a opepřím čerstvě mletým pepřem. Zbylou fetu nakrájím na kostky a přidám ji do misky k rajčátkům. Na talíř dám topinku a doplním ji salátkem z rajčátek a fety.

topinka s fetou1

topinka s fetou2

topinka s fetou3

topinka s fetou4

topinka s fetou5

topinka s fetou6

topinka s fetou7

topinka s fetou8

topinka s fetou9

topinka s fetou10

topinka s fetou11

topinka s fetou12

2 komentáře k “Naše topinka

  1. Urcite vyzkousim, fetu miluju 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *