bjukitchen-2

Perníčky

Perníčky jsou pro mě s Benjím taková naše klasika! Zahajujeme s nimi každé Vánoce. Benjo má v listopadu narozeniny a vždycky je mi jasné, že hned po tom, co mu popřejeme, se mě začne vyptávat, kdy už se vrhneme na perníčky, abychom jich měli do Ježíška dost! Během týdne je pak všechny spořádá a s pečením začínáme nanovo! Tenhle recept jsem dostala od mojí kamarádky Kristiny, ale trochu jsme si ho s Benjou ještě okořenili, protože má rád, když perníčky hodně voní. S těstem se hezky pracuje, moc se nelepí (opravdu se snažte použít vajíčka velikosti S) a perníčky můžete jíst hned po upečení, podle nás jsou tak akorát – ani příliš měkké, ani tvrdé. Hezký advent!

Na 3 plechy
Doba přípravy: 10 minut příprava těsta + odpočinek v lednici přes noc + 8-10 minut pečení

400 g prosáté hladké mouky
100 g prosátého moučkového cukru
1 lžička jedlé sody
2 dobrá vejce (ideálně velikost S) + 1 vejce a 1 žloutek na potření
60 g změklého másla
2 lžíce lesního medu
2 lžičky dobrého perníkového koření
1/2 lžičky mletého hřebíčku
kůra z jednoho pomeranče
kůra z jednoho citronu

1. Nejdříve si prosiju hladkou mouku a moučkový cukr do větší mísy, ve které budu těsto míchat. Přidám lžičku jedlé sody, 2 celá vejce, máslo, med, perníkové koření a hřebíček. Do mísy přisypu najemno nastrouhanou kůru z jednoho pomeranče a z jednoho citronu. Všechny suroviny pak důkladně zpracuju buď v mixéru nebo ručně. Hotové těsto zabalím do fólie a nechám ho v ledničce odpočinout přes noc.

2. Troubu si předehřeju na 170 °C. Odpočinuté těsto vyválím na lehce pomoučeném válu a jednotlivé perníčky vykrajuju na připravený plech vyložený pečicím papírem. Syrové perníčky pak potřu prošlehaným vajíčkem s jedním žloutkem a peču je v troubě zhruba 8-10 minut.

bjukitchen-1

2 komentáře k “Perníčky

  1. Dneska udělám těsto a zítra jdu na ně, tak jsem zvědavá na výsledek 🙂

  2. Pekla jsem je už loni a byly skvele a hned k jídlu,aniž by si člověk vylamal zuby…🤗👍O vikendu na ne znova vlitnu😋😃🤗👌

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *